سفارش با قیمت معین چیست؟ – راهنمای چنج کن

سفارش با قیمت معین چیست؟

معامله‌گران حرفه‌ای به ویژه کسانی که تجربه‌ی فعالیت در بایننس یا سایر صرافی‌های خارجی را دارند، از نام‌های BUY LIMIT و SELL LIMIT برای اشاره به این نوع از خرید و فروش استفاده می‌کنند. در شکل محدود معامله، شما قیمت خرید یا فروش را تعیین می‌کنید و پس از آن درخواست (Order) شما وارد صف می‌شود.

به عنوان مثال فرض کنید که قیمت بیت‌کوین حدود 2000 دلار است، (نقطه A) با استفاده از فروش محدود (Sell Limit) شما تعیین می‌کنید که اگر قیمت بیت کوین به 3000 (به عنوان مثال نقطه  B) رسید، چنج‌کن به صورت خودکار بیت‌کوین شما را در آن قیمت بفروشد.

ولی اگر قیمت فروش را پایین تر از قیمت فعلی مثلا نقطه C تعیین کنید سفارش شما در لحظه انجام شده و با قیمت بهترین خریداران موجود در لیست انجام خواهد شد و قیمت نهایی تمام شده برای شما حدود  A میشود و نه C.

همین طور برای خرید به عنوان مثال فرض کنید که قیمت بیت‌کوین حدود 2000 دلار است (نقطه A) و شما قیمت خرید را 1000 تعیین می‌کنید (نقطه C) اگر قیمت بیت‌کوین به 1000 یا کمتر برسد چنج‌کن به صورت خودکار بیت‌کوین را در آن قیمت یا قیمتی بهتر برای شما خواهد خرید.

همچنین اگر قیمت خرید را بالاتر از قیمت فعلی مثلا نقطه B تعیین کنید سفارش خرید شما در لحظه و با قیمت بهترین فروشندگان موجود در لیست انجام خواهد شد و قیمت نهایی شما حدود A خواهد شد و نه B.

لازم به ذکر است که زمانی که شما از حالت قیمت معین استفاده می‌کنید، با توجه به میزان دارایی شما و میزان درخواستتان، بخشی (یا تمام) دارایی شما بلوکه می‌شود. به عنوان مثال، فرض کنید که قیمت تتر (USDT) حدود 30 هزار تومان است و شما در حسابتان 500 هزار تومان دارید، اگر از چنج‌کن بخواهید که به صورت خودکار برای شما 10 تتر را زمانی که به 29 هزار تومان رسید، بخرد، 290 هزار تومان از 500 هزار تومانی که در اختیار دارید، بلوکه می‌شود. در فروش هم همین مسئله صادق است. اگر شما بخواهید که مثلاً 600 دوج را با استفاده از خرید قیمت معین به فروش برسانید، 600 دوج شما بلوکه خواهد شد.

 

نحوه ثبت سفارش قیمت معین در چنج‌کن به چه صورت است؟

برای انجام معامله به صورت قیمت معین به صفحه بازار رفته و مانند شکل زیر از این قسمت نوع سفارش را روی قیمت معین قرار دهید و در فیلد بالایی قیمت واحد  مدنظر خود را وارد کنید و با توجه به موجودی خود مقدار را بزنید، برای راحتی می‌توانید مجموع کل را وارد کنید و با توجه به قیمت مدنظر شما، مقدار به صورت خودکار محاسبه خواهد شد

مطالب مرتبط